Psk. Oktay Korkmaz

5/5

HAKKINDA

Psikolog (Psk.) Oktay KORKMAZ Ardahan’da doğmuştur. 1975 yılında ailesiyle birlikte gittiği Almanya’da yaşamış ve liseyi Almanya Adler Gymnasium Haan ‘da tamamlamıştır. Öğrenciliği süresince karete ve beyzbol sporu ile ilgilenmiş, sporcu olarak bu alanlarda çeşitli yarışmalardan dereceler almıştır. Ayrıca bu spor alanlarında eğitmenlik yapmıştır.

Lise öğreniminin ardından Brüksel’de Daiment Boart Inc. Özel Ekonomi Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliğini tam burslu olarak okumuştur. Mühendislik eğitimini bitirdikten sonra Düsseldorf Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne başlamış ancak 5. sınıftayken farklı bir alanda öğrenim görmek isteği ile 2002 yılında Bielefeld Üniversitesi Psikoloji bölümüne başlamış ve bu bölümü 2008 yılında derece ile bitirmiştir.

Üniversite hayatında gerçekleştirdiği akademik çalışmaların yanı sıra pek çok sosyal projede yöneticilik ve koordinasyon görevlerinde yer almıştır. Bu projeler arasında en çok dikkat çekenlerden biri Avrupa Entegrasyon Projesi’dir. Bir diğer proje ise okul ve aile arasındaki psikolojik denge kurma projesidir. Bu projede pilot bölgesi olan Kuzey Westfalen Bölgesindeki Düsseldorf şehrinde koordinatörlük yapmış, projenin başarılı olması üzerine tüm Almanya’daki okullarda uygulanmıştır. Psikolog Oktay Korkmaz Avrupa Birliği’nde Proje Koordinatörlük Sertifikasına sahiptir.

Psikolog Oktay Korkmaz üniversiteden mezun olduktan sonra Düsseldorf Belediyesinde Göçmenler Entegrasyon ve Eyalet Sorumlusu olarak görev yapmıştır. Ayrıca Almanya’dayken farklı kurumlarda ve şirketlerde kurumsal danışmanlıklar ve eğitimler vermiştir.

2009 yılında Türkiye’ye dönüş yaptıktan sonra da, şirketlerde kurumsal danışmanlık görevlerinde bulunmuş ve halen bir şirkette genel koordinatör olarak çalışmaktadır. Korkmaz, aynı zamanda yetişkin ve ergen terapisti olarak çalışmaktadır.

Evli ve bir çocuk babası olan Oktay Korkmaz’ın ilgi alanları arasında işletme, tıp, pazarlama alanlarında araştırmalar yapmak vardır.