Son zamanlarda okuduğum en güzel kitaplardan biri. Herkesin kendisinden bir şeyler bulup iyi ki okumuşum diyebileceği bir kitaptır. Kısaca şöyle özetleyebilirim:  Güvenli bağlanan çiftler, ilişkilerinde kral ve kraliçe gibi hissederler. Oysa kaçıngan ve kaygılı bağlanma stiline sahip çiftler için yaşam çok daha zordur. Kendinizin ve sevgilinizin hangi bağlanma stilinde olduğunu anlamak ilişkinizdeki sorunlara farklı bakmanızı ve belki de sorunları çözmenizi sağlayacaktır. Çİftlerle çalışan ruh sağlığı çalışanları ve tüm çiftler için aydınlatıcı, yol gösterici okunması gereken bir kitap. Okuyunca mutlaka tavsiye etmek isteyeceksiniz….

İki insan birbirini bulur, âşık olur ve sonsuza dek mutlu yaşarlar.

Peki ya gerçek hayatta?

“Hoşlandığınız kişiyi elde etmenin yedi altın kuralı”, “partnerinizi kendinize bağlamanın on yolu” ya da “mutluluğu yakalayan çiftler“… İnanalım mı bunlara?

İlişkiye yüklediğimiz büyük önemin tersine, bağlanmanın ardındaki bilim hakkında çok az şey biliyor ve yanlış algıların, efsanelerin esiri oluyoruz. Kendi karakterinizi ve bağlanma güdülerinizi tanıyarak güven ve huzur dolu, derin ve tatmin edici bir aşkın hiç de uzaklarda olmadığını görmeye hazır mısınız?

Bağlanma, ruh sağlığı uzmanları Amir Levine ve Rachel Heller’ın yıllar süren araştırmalarına dayanan verilerle iki insan arasındaki ilişkiye büyüteç tutuyor. Kendinizi ve partnerinizi yakından tanımanıza, ilişkinizdeki çatışmaların kaynağına inip çözüm yollarını fark etmenize yardımcı oluyor.

Unutmayın, ilişkilerimiz şansa bırakılmayacak kadar değerli.