Klinik Psikolog/Psikolojik Danışman

5/5

HAKKINDA

Merhabalar, Ben Uzman Klinik Psikolog/Psikoterapist Nurcan AKDENİZ

Bülent Ecevit Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünden başarıyla 2017  yılında mezun oldum. Esenyurt Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji ’de Master ’ımı tamamladım.

“Çocuklarda Resim Yorumlama Analizi” Uygulayıcı eğitimi, ‘Objektif Çocuk Testleri’ Uygulayıcı Eğitimi, Beden Dili, Etkili İletişim, Çocuklarda Masal Anlatımı, Çocuk Davranışlarının Patolojisi gibi seminerlere katılım sağladım.

Akademik yaşamıma Marmara Üniversitesi 450 saatlik Aile Danışmanlığı eğitimine;  Aile ve Evlilik Süreçleri, Aile ve İletişim Becerileri, Aile ve Ruh Sağlığı, Aile ve Cinsellik konu başlıklarıyla uygulama eğitimi ve süpervizyon süreciyle birlikte katılım sağlayarak tamamladım.

Mesleki olarak kendimi geliştirmek için Bütüncül Psikoterapi eğitimini süpervizyon süreçleriyle birlikte tamamladım. Gestalt Terapi ve Dinamik Psikoterapi Açısından Rüyalar, Davranışçı Terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi, EFT(Duygusal Özgürleşme), Hipnotik Yeniden İşleme, Duygu Odaklı Terapi, Masterson Ekolü; Borderline, Narsizim ve Şizoid Kişilik Bozukluklarına Yaklaşım, Varoluşçu Terapi, Aktarım Odaklı Psikoterapi, Travma, Fobi, Cinsel Terapi ve Kaygı bozukluklarında Hipnoz , Terapötik Kartlar, Depresyon, Panik Atak, OKB, Fobi, Madde Bağımlılığı Tanılama ve Terapi Süreçleri, EMDR, Cinsel Terapi(Vajinüsmus, Erken Boşalma, Cinsel İsteksizlik), Genogram, Kum Terapisi, Çift Terapisi, Grup Terapisi, Rol Play Çalışmaları ve Süpervizyon konu başlıklı eğitimleriyle terapistlik eğitimimi başarıyla tamamladım.

Bütüncül Çift Terapisi eğitimi kapsamında ; Çift Terapisinde İlk Görüşme, Çift Terapisinde Satir Ekolü, Cinsellik, İletişim Becerileri, Ruh sağlığı gibi konu başlıklarında uygulama eğitimi ve süpervizyon süreciyle birlikte katılım sağlayarak tamamladım.

Mezuniyetim itibariyle çocuk, ergen ve yetişkin alanında çalışmalarımı sürdürdüm. Anaokullarında psikolojik danışman olarak görev alıp, gözlemlerde bulunarak çocuklarla birebir görüşmeler yaptım. Aile görüşmeleri ile süreçlere katkıda bulundum. Kurumsal firmalarda bireysel görüşmeler ile birlikte çalışmalar gerçekleştirdim. Pandemi döneminde gönüllü olarak ihtiyaç halindeki bireylere online danışmanlık hizmeti sağladım.

Bütüncül Psikoterapi ekolü ile ergen, yetişkin ve çift seansları alarak terapi yapmaya devam etmekteyim. Yüzyüze ve online olarak danışan görmekteyim.  Aynı zamanda kurumsal firmalara online danışmanlık hizmeti sunmaya devam ederek, çeşitli dergilere yazılar yazarak sempozyum sunumları gerçekleştirmekteyim.

 

İnsanın kendine yaptığı en büyük iyilik terapidir. Terapi; yeni bir yolda yürümektir ve her bireyin ihtiyacıdır.

Keşfettiğiniz bu yeni yolda  yolculuğunuza  eşlik edebilmek dileğiyle…

 

 

 

Uzmanlık Alanları 

Yetişkin Terapisi, Ergen Terapisi, Çift Terapisi, Öfke, Travma, Kaygı Bozukluğu, Depresyon, Panik Atak, OKB, Fobi, Vajinüsmus, Cinsel İsteksizlik, Kişilik Bozuklukları, Varoluşsal Sorunlar, Duygu Durum Bozuklukları, İlişki Problemleri, Sınav Kaygısı, Öz Güven Eksikliği, Beslenme ve Yeme Bozuklukları, Beden Algısı, Gestalt Terapi, Dinamik Psikoterapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, EFT(Duygusal Özgürleşme), Hipnotik Yeniden İşleme, Emdr, Duygu Odaklı Terapi, Aktarım Odaklı Psikoterapi, Cinsel Terapi, Genogram, Kum Terapisi, Çift Terapisi, Grup Terapisi, Bireysel Danışmanlık, Kurumsal Danışmanlık, Aile Danışmanlığı