Psikoterapist, Yazar

5/5

HAKKINDA

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ, “Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık” bölümünden mezun olan Ümit AKÇAKAYA, Yüksek lisansını İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ, “Uygulamalı Psikoloji’’ alanında yapmıştır.
 
Yüksek lisans sonrasında, 3 yıl süren PSİKOTERAPİ ENSTİTÜSÜ, “Bütüncül Psikoterapi” eğitimini tamamlayarak “Bütüncül Psikoterapist” sertifikasını almaya hak kazanmıştır.
 
ERCİYES ÜNİVERSİTESİ’NDE 450 Saatlik Aile Danışmanlığı Sertifikasını aldıktan sonra üniversite bünyesinde açılan Aile Danışmanlığı programlarında 3 yıl boyunca Bütüncül Psikoterapi eğitimleri vermiştir Şu anda EGE ÜNİVERSİTESİ, Sosyal Bilimler Enstitüsü “Kişilerarası İletişim” bölümünde doktora programına devam etmekte ve tez aşamasındadır.
 
Ergen, yetişkin ve çiftlerle çalışmakta ve kurumlara yönelik eğitimler vermektedir. Psikoterapi Enstitüsü Derneği üyesi olan Ümit AKÇAKAYA’nın farklı kişilik yapılanmalarını ve insanın ruhsal gelişimini ele alan “Uyanış” ve danışanlarının ruhsal değişim ve dönüşümlerini konu alan “Dönüşüm Kitabı” adlı yayımlanmış iki kitabı bulunmaktadır.